V Moskvě otevřeli nové Muzeum paměti věnované obětem „genocidy sovětského lidu“. Ruští představitelé tvrdí, že mladým lidem poskytne „očkování proti neonacismu“. Nová instituce nahradila poslední velké nezávislé muzeum připomínající oběti stalinských represí.