Změnu úpravy trestného činu neplacení výživného mají v úterý ve druhém čtení projednávat poslanci. Nyní hrozí až dvouleté vězení lidem, kteří neplatí i z nedbalosti výživné déle než čtyři měsíce a vystaví tím vyživovaného člověka nebezpečí nouze. „Všechny děti mají mít stejná práva,“ řekl před schůzí poslanec za SPD Libor Vondráček.